Контрабанда товарів: З 1 липня набирає чинності стаття , щодо кримінальнальної відповідальності

 З 1 липня 2024 року набирає чинності стаття 201-3 Кримінального кодексу України, яка встановлює кримінальну відповідальність за контрабанду товарів.

   Відповідно до Закону України № 3513-IX від 09.12.2023 р., до Кримінального кодексу України внесено зміни, що передбачають криміналізацію контрабанди товарів. Внесені зміни торкаються статті 201 «Контрабанда культурних цінностей та зброї» та статті 201-1 «Контрабанда лісоматеріалів та цінних порід дерев». Кодекс доповнено новими статтями 201-3 «Контрабанда товарів» та 201-4 «Контрабанда підакцизних товарів».

   Контрабанда товарів карається, якщо завдано збитків на суму понад 6,71 млн грн. Для підакцизних товарів цей поріг становить 1,0065 млн грн. Відповідальність настає лише у випадку умисного порушення.

   Переміщення товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю або поза ним у значному розмірі карається штрафом від десяти до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів. Контрабанда, вчинена за попередньою змовою, службовою особою або у великому розмірі, передбачає штраф від п’ятдесяти до сімдесяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів або позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна. Організована група контрабандистів може бути засуджена до позбавлення волі на строк від 7 до 11 років з конфіскацією майна.

  Нові закони вже викликають жваві дискусії серед громадян та експертів. Багато хто схвалює ці зміни, вважаючи їх ефективним способом боротьби з контрабандою. Люди сподіваються, що нові закони допоможуть зменшити корупцію на митниці та підвищать рівень правопорядку в країні.

  Однак деякі громадяни побоюються можливих зловживань з боку правоохоронних органів та переслідування дрібних підприємців. Існують сумніви щодо ефективності впровадження цих законів на практиці.

  Закон також передбачає, що товарна контрабанда вважається значною, якщо загальна вартість товарів перевищує 7,57 млн грн, а великою — понад 15,14 млн грн. Розслідування таких злочинів перебуває в підслідності Бюро економічної безпеки України.

  Загалом, нові закони про контрабанду товарів викликають широкий резонанс у суспільстві. Час покаже, наскільки ефективними вони будуть у боротьбі з незаконним переміщенням товарів та як вплинуть на економічну ситуацію в Україні.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *