Безпекові угоди України 2024: сучасні гарантії для надійного захисту

Після початку повномасштабного вторгнення Росії президент Володимир Зеленський активно шукав гарантій безпеки для України. Будапештський меморандум 1994 року, підписаний США, Великою Британією та Росією, гарантував Україні безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї, але не зміг захистити від російської агресії.

  На саміті НАТО у Вільнюсі в 2023 році досягнуто домовленостей щодо нових гарантій безпеки для України. Угоди, підписані з країнами G7 та іншими партнерами у 2024 році, передбачають політичну та військову підтримку, захист критичної інфраструктури, розвідку та модернізацію Збройних Сил України. 

   З моменту анексії Криму та початку конфлікту на Донбасі Україна шукала надійні механізми безпеки. У 2022 році розроблено концепцію “Київський безпековий договір”. У липні 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили Спільну декларацію про підтримку України, що стало основою для двосторонніх угод.

  Україна підписала угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією та Норвегією. Ці угоди діятимуть 10 років з можливістю пролонгації. Сьогодні , 13 червня 2024 р. , очікується підписання угоди зі США та Японією на Саміті G7 в Італії.

   Україна може черпати досвід з Південної Кореї, Тайваню та Ізраїлю, які мають міцні союзницькі стосунки зі США. Такі угоди допомагають стримувати агресію. Ізраїль створив потужну систему безпеки завдяки співпраці із західними країнами. 

   Безпекові угоди з партнерами є важливим кроком до зміцнення обороноздатності України. Вони передбачають всебічну допомогу, яка допоможе Україні захистити свою територіальну цілісність та протистояти агресії. У майбутньому такі угоди стануть додатковим кроком до членства України в НАТО.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *